Botox – Warszawa, Wawer

botox-wawerBotoks inaczej nazywany toksyną botulinową typu A jest oczyszczonym białkiem produkowanym przez bakterię Clostridium botulinum. Ta powszechnie już znana toksyna botulinowa ma swoje zastosowanie w medycynie od wielu lat. Zalety botoksu z dużym powodzeniem mają zastosowanie w medycynie na przykład w okulistyce i neurologii.

Toksyna botulinowa powoduje blokowanie połączeń nerwowo mięśniowych znajdujących się w tkankach wskutek czego mięśnie zostają rozluźnione. Powoduje to zarazem zlikwidowanie tak zwanych zmarszczek mimicznych poprzez wygładzenie skóry.

W medycynie estetycznej botoks z powodzeniem stosowany jest do redukcji zmarszczek. Wstrzyknięty podskórnie usuwa zmarszczki czołowe poziome, między brwiami, kurze łapki. Toksyna botulinowa sprawdza się też przy leczeniu nadmiernej potliwości. Leczenie polega na wstrzyknięciu substancji botulinowej w miejsca narażone na dużą potliwość. Po wstrzyknięciu dochodzi do zablokowania połączeń nerwowo- mięśniowych w tych miejscach. W efekcie prowadzi to do zatrzymania wydzielania potu przez umiejscowione tam gruczoły potowe. Botoks ma zastosowanie w leczeniu bruksizmu czyli zgrzytania zębami. W tym przypadku botoks również z doskonałym skutkiem, wstrzyknięty w mięśnie żuchwy zmniejsza do niezbędnego minimum ich siłę i zmniejsza wzmożoną pracę żuchwy.

Toksyna botulinowa nie jest substancją, która ma znaczący wpływ na organizm ludzki. Nie zaleca się jednak stosowania jej u pewnej grupy ludzi. Chodzi tu przede wszystkim o kobiety będące w ciąży, karmiące piersią, osób cierpiących na miastenię gravis – jest to rzadka choroba o neurologiczna. Nie wskazane jest też leczenie z użyciem botoksu w przypadku chorych na: Zespół Lamberta Eatona, osób uczulonych na albuminę ludzką oraz pacjentom zażywającym spektynomycynę i zażywającym antybiotyki aminoglikozydów.

Badania wykazują, że zabiegi z użyciem botoksu są zarówno bezpieczne jak i bardzo skuteczne. Procedura zabiegu trwa zazwyczaj od dziesięciu minut do pół godziny. Zabieg jest całkowicie bezbolesny wykonują go wysokiej klasy specjaliści. Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Należy pamiętać, że botoks działa tylko w miejscach poddanych leczeniu, i nie ma możliwości aby przemieścił się w inne obszary. Efekty uboczne mogące wystąpić po zabiegu są przejściowe i ustępują w krótkim czasie. Pierwsze efekty wygładzenia zmarszczek zauważalne są już po upływie kilku dni. Na ostateczny efekt trzeba poczekać tydzień.

Rezultaty zastosowania toksyny botulinowej w pewnej mierze zależy od predyspozycji każdego z pacjentów. Zazwyczaj utrzymuje się przez około cztery miesiące. Warto zaznaczyć, że po upływie działania botoksu w miejscach poddanych zabiegowi skóra nadal pozostaję gładka, elastyczna i wygląda na wypoczętą. Zmarszczki są o wiele mniejsze niż przed zabiegiem i po jakimś czasie powraca do dawnego wyglądu.

Botox Wawer jest stosowany przez lekarzy medycyny estetycznej w Europie i Stanach Zjednoczonych. Nie zdarzały się żadne przypadki, które mogłyby świadczyć o jego szkodliwości. Zdaniem specjalistów na całym świecie jest to substancja całkowicie bezpieczna.

Zabieg z wstrzyknięciem botoksu poprawi wygląd twarzy i przyniesie skutek w leczeniu nadmierne potliwości, co jest przykrą dolegliwością dla wielu osób. Nadmierne wydzielanie potu jest spowodowane stresem, co ma podłoże psychiczne oraz wysiłkiem i wysoką temperaturą. Dzięki zabiegowi gruczoły potowe zostają zablokowane, a pot nie jest wydzielany. Nadmierność pocenia ustępuje po około 3-5 dniach. Przed zabiegiem warto odbyć konsultacji z lekarzem, który pomoże ustalić czy zabieg jest potrzebny.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *