Jak odpowiednio zamontować skrzynkę pocztową?

Skrzynka pocztowa to konieczny element każdego domostwa. Jej brak już nie tylko utrudnia możliwość bezpiecznego dostarczenia nam korespondencji podczas naszej nieobecności, ale również niesie za sobą konsekwencje. Brak skrzynki może nas bowiem srogo kosztować, w związku z obowiązującym prawem od 50 złotych do nawet 10 tysięcy! Skoro już więc musimy posiadać skrzynkę na listy, to warto również ją odpowiednio zamontować. O tym, jak to zrobić pokażemy Wam poniżej…

Mocowanie skrzynki różni się w zależności od podłoża, na jakim będzie umieszczony element. W związku z tym potrzebne nam będą różne narzędzia. Najwięcej możliwości mają właściciele własnych posesji, którzy mogą sobie wybrać miejsce przymocowania. Może to być ściana, płot, brama… Wszystko zależy również od typu skrzynki. Możemy tutaj wymienić skrzynki do wmurowania lub natynkowe,. Najłatwiejsze zadanie mamy właśnie w przypadku dwóch ostatnich miejsc. W przypadku ogrodzenia skrzynkę możemy zamocować za pomocą śrub. Zazwyczaj otrzymujemy je już w komplecie, razem z wykonanymi otworami, nakładkami i uchwytami montażowymi ze stali nierdzewnej.

Nieco więcej pracy będziemy mieli w przypadku mocowania do ściany. Wymagać to bowiem będzie wykucia w ścianie odpowiedniej przestrzeni do zamocowania kołków i śrub. Jeszcze więcej pracy mamy w przypadku, gdy chcemy zastosować skrzynkę przelotową. Ma ona oczywiście wiele plusów, a największym jest fakt, że listy i paczki możemy odbierać nie wychodząc z domu.

Co jednak, jeśli skrzynkę musimy przymocować do elewacji graniczącej z ulicą lub do drzwi wejściowych, a nie chcemy zarazem tworzyć dziur i narażać się na niebezpieczeństwo związane z możliwością uszkodzenia powierzchni? Wtedy warto zastanowić się nad zastosowaniem kleju montażowego wyciskanego z kartusza. Świetnie sprawdza się on właśnie w przypadku skrzynek na listy, ze względu na fakt, że jest odporny na ujemne, ale i bardzo wysokie temperatury (latem na słońcu, wraz z kontaktem z metalową powierzchnią temperatura może sięgać ponad 60 stopni Celsjusza). Innym rozwiązaniem z koeli może być zamontowanie skrzynki przelotowej w elewacji, ale o tym trzeba niestety pomyśleć już na etapie budowy domu, bowiem na dalszym etapie staje się to już niebezpieczne i bardzo pracochłonne.

Równie łatwe rozwiązanie napotkamy w przypadku pomieszczeń wielorodzinnych, najczęściej w blokach mieszkalnych, gdzie skrzynka znajduje się na klatce schodowej. Po pierwsze, w tym przypadku nie ma potrzeby wybierania skrzynek odpornych na wysokie temperatury, opady atmosferyczne czy silny wiatr, gdyż elementy nie są na to narażone. Rozwiązanie związane z zamontowaniem ich jest też tylko jedne (o ile nie zastosujemy skrzynki wolnostojącej, która również świetnie sprawdzi się na klatce schodowej i zaoszczędzi nam wiele pracy związanej z montażem). Ze względu na gabaryty i dużą wagę niezbędne jest umiejscowienie ich w murze, montując na śruby na kotwy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *