domki angielskie

Domki angielskie to obecnie modne i praktyczne rozwiązanie

Domki angielskie to obecnie bardzo modne i praktyczne rozwiązanie, jeżeli marzy nam się posiadanie własnego, komfortowego domku letniskowego. Coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego domku. Wiele osób zastanawia się również w jaki sposób może być wykorzystany taki domek. Ustawia się je zazwyczaj na działkach letniskowych. Można je wykorzystywać na własne potrzeby bądź użytkować jako domki do wynajęcie na kempingach czy w ośrodkach wypoczynkowych. Domki angielskie są również idealnym rozwiązaniem podczas budowy domu lub podczas przeprowadzania poważnego remontu, wiążącego z koniecznością opuszczenia miejsca zamieszkania na dłuższy okres czasu. Niewiele osób zdaje sobie również sprawę z tego, że domek angielski nie wymaga pozwolenia na budowę.

Zastanówmy się teraz czym charakteryzuje się domek angielski? Ich konstrukcja oparta jest na sztywnej, stalowej ramie, natomiast szkielet domku wykonany jest z drewna bądź z metalowych profili. Pozostałą część zewnętrznej budowy domku stanowią pokrycia ścian oraz ich wewnętrzne okrycia, które są przymocowane do szkieletu.
Standardowy domek holenderski posiada ściany wykonane z blach trapezowy. Znacznie rzadziej do budowy zewnętrznych ścian wykorzystuje się panele z tworzyw sztucznych bądź drewna. Jeżeli chodzi o ściany wewnętrzne, to podstawowym materiałem do ich wzniesienia są zwykle panele z płyt drewnopochodnych lub panele z PVC. Biorąc pod uwagę wszystkie części składowe należy jednoznacznie stwierdzić, że całość jest bardzo wytrzymała i zabezpieczona przed wilgocią. Zaletą tak wykonanych domków angielskich jest z pewnością zdolność termowentylacji. Zimą, dzięki warstwie termoizolacji w ścianach, domki są ciepłe, natomiast latem, gdy temperatury są znacznie wyższe utrzymują komfort termiczny i zapewniają chłód.

Domki angielskie posiadają zaletę jaką jest możliwość ich przemieszczania, nawet na duże odległości. Wykorzystując specjalną lawetę możemy je posadowić w dowolnym miejscu, gdy zachodzi taka potrzeba. W celu zmiany miejsca posadowienia domku w obrębie niewielkiego terenu, nie musimy wykorzystywać do tego celu lawety. Domki angielskie dzięki podwoziu i zastosowanej konstrukcji umożliwiają swobodne przetaczanie.
Wiele osób zastanawia się również nad wielkością i powierzchnią jaką zajmuje domek angielski. Standardowe rozmiar domku mieszczą się w granicach od 9 do 14 m długości oraz od 2,5 do 4 m szerokości. Trzymając się tych rozmiarów uzyskujemy zatem od 22,5 do nawet 56 m kwadratowych powierzchni.
Ponadto dosyć ważna zaletą domków angielskich, o której nie można zapominać jest fakt, iż domki angielskie wyposażone są zazwyczaj w łazienkę z WC oraz w pełni funkcjonalną kuchnię. Aspekty te są bardzo ważne, gdyż dzięki takiemu wyposażeniu domków angielskich możemy normalnie funkcjonować nie tylko podczas wakacyjnych wyjazdów trwających zazwyczaj przez tydzień lub dwa, lecz mogą one nam zastąpić dom na znacznie dłuższy okres czasu. Dobrze wyposażony domek holenderski może również służyć jako domek całoroczny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *