garnitur

Jakie dodatki warto zastosować do garnituru?

Wybór odpowiedniego garnituru, butów i koszuli to bardzo ważna kwestia, szczególnie jeśli szykujemy się na jakąś wyjątkową okazję. Jeśli jednak tak jest to warto nie zapominać również o gustownych akcesoriach i dodatkach, które mogą okazać się idealnym dopełnieniem naszej już i tak przecież eleganckiej stylizacji. Jakie jednak dodatki warto zastosować by wyglądać jeszcze lepiej i zarazem nie zrobić z siebie tzw. choinki…?

Mucha czy krawat?

To pytanie, które zadajemy sobie bardzo często ubierając garnitur. Niestety odpowiedź nie jest prosta, a już na pewno nie jest jednoznaczna. Wybór tak naprawdę zależy od nas samych i wszystko zależy od tego w czym się lepiej czujemy. Podpowiedzią może być jedynie okazja, na którą się wybieramy. Jeśli wybieramy się na przyjęcie, do filharmonii czy do teatru wieczorową porą to warto zastanowić się nad muchą. Jeśli jednak spotykamy się biznesowo to zdecydowanie lepszym wyborem będzie krawat. W przypadku ślubu czy studniówki nie ma jednoznacznej odpowiedzi i wszystko w tym momencie zależy od nas samych.

Poszetki

Poszetka to niewielka ozdoba, która jednak może odmienić naszą stylizację, a przede wszystkim ją ożywić w sposób gustowny i elegancki. Jest to nic innego jak ozdobna chusteczka, która jest umieszczana w kieszonce marynarki, czyli w brustaszy. Poszetki były najbardziej popularne w latach 50. XX wieku, kiedy to mężczyźni używali białych poszetek. Z upływem lat ta moda zanikała, ale obecnie przeżywają one renesans i znów są nieodzownym elementem wielu męskich stylizacji. Obecnie używamy bowiem nie tylko białych poszetek, ale również tych w innych kolorach, a także w ciekawych wzorach. Warto jednak pamiętać, że poszetkę dobieramy kolorystycznie do krawata lub muchy. Drugi ważny aspekt to ten, by była ona uszyta z tego samego materiału co krawat lub mucha. Ponadto nie powinna ona wystawać z kieszeni na więcej niż 1,5 centymetra. Co istotne, krawat czy mucha nie są elementem koniecznym byśmy mogli przywdziać poszetkę. Jest ona obecnie na tyle uniwersalna, że świetnie będzie wyglądać nawet w casualowych marynarkach, w duecie z nieco rozpiętą koszula.

Skórzany pasek

Zakładając elegancki garnitur, nie możemy zapomnieć o równie gustownym skórzanym pasku, który jest najważniejszym dodatkiem do całej stylizacji. Oczywiście powinien być on skórzany i zakończony klasyczną, delikatną klamrą z jednym zębem. Pozostaje nam jeszcze dylemat związany z jego kolorem. Ten powinien oczywiście idealnie współgrać z garniturem. Zatem jeśli zakładamy czarny garnitur, to bez dwóch zdań pasek również powinien być w tym kolorze. Jeśli jednak garnitur będzie granatowy, to równie dobrze pasował będzie ciemnobrązowy pasek, który nieco ożywi nasza stylizację. Warto jednak pamiętać, by w takim przypadku pantofle również były w brązowym kolorze, w przeciwnym razie nasz outfit dużo straci.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *