koszula

Koszula z krótkim rękawem – hit czy kit?

Koszule z krótkim rękawem – niegdyś szyk mody weselnej, a obecnie często nawet element drwin. Przypomnijmy przecież sobie wesela sprzed kilkunastu czy nawet kilku lat. Przynajmniej 1/3 mężczyzn w ciepły dzień zakładała właśnie białe koszule z krótkim rękawem i było to w zupełności normalne. Obecnie (chyba na szczęście) ten trend się zdecydowanie zmienia i coraz mniejszy odsetek mężczyzn decyduje się na tak szalony krok.

Zacznijmy od podstaw

Chcąc poznać modę męską należy rozpocząć od podstaw, czyli poznać główne reguły mody. Dzięki temu szybko dowiemy się jakie kolory warto ze sobą łączyć, jakiej długości powinna być sama koszula, jakiej długości powinien być jej rękaw, a także gdzie powinien sięgać krawat. Dowiemy się również jakie ubrania warto mieć w szafie, a jakie lepiej od razu wyrzucić, by zwolnić miejsce na ubrania eleganckie i gustowne. Dzięki temu dowiemy się o błędach jakie do tej pory popełnialiśmy oraz jakich nie popełnimy w przyszłości. Na pewno również znajdziemy wówczas wzmianki o koszulach z krótkim rękawem…

Koszule z krótkim rękawem – mówimy stanowcze „nie”

Jak już wspomnieliśmy powyżej, w tego typu poradach modowych znajdziemy wzmianki o koszulach z krótkim rękawem. W zależności jednak od poradnika, opinie o nich mogą być różne – w końcu nikt nie powiedział, że koszule z krótkim rękawem są zakazane…Co więcej, t-shirty z krótkim rękawem czy koszulki polo z krótkim rękawem od lat królują w modzie. Dlaczego więc koszule z takim też rękawem nie miałyby mieć powodzenia.

Powodzenie mają, ale powinniśmy trzymać się podstawowych zasad, dzięki którym zachowamy szyk i elegancję. Przede wszystkim nie zalecamy zakupu koszuli stricte na krótki rękaw. Nie tyle, że jest ona niepraktyczna, ale najczęściej jej krój jest wręcz niedopuszczalny. Mowa tu głównie o rękawach, które są bardzo szerokie i powiewają na naszych ramionach jak flaga na maszcie, co wygląda wręcz komicznie. Co więcej, do garnituru czy marynarki zawsze potrzebujemy koszuli z długim rękawem, ponieważ jak mówią kaniony mody, rękaw koszuli powinien lekko wystawać poza marynarkę, bez względu czy mamy do czynienia z marynarką garniturową, czy też smart casualową.

A co w sytuacji, gdy jesteśmy na weselu czy imprezie firmowej, jest gorąco i w pełnym momencie postanawiamy zdjąć marynarkę? Mamy na to złotą radę! Wówczas bardzo dobrym pomysłem jest podwójne podwinięcie koszuli. Wygląda to bardzo estetycznie, koszula powinna nam w takim przypadku sięgać przed łokieć i co ważne, będzie ona blisko naszego ciała, a nie jak w przypadku koszul na krótki rękaw, powiewać nam we wszystkie strony.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *