kardigan krótki

Krótki kardigan z guzikami – na jaką okazję?

Kardigany to bez wątpienia propozycja, która jest w modzie już od wielu lat i nie zamierza z niej wyjść. Co więcej, z roku na rok zainteresowanie nimi rośnie, a wszystko ze względu na fakt, że są one ciepłe, wygodne, a przy okazji wyglądają elegancko na każdej kobiecie, niezależnie od wzrostu czy figury. Jednym z takich kardiganów, są te krótkie z guzikami, które są wyjątkową i dziewczęcą propozycją modową na praktycznie każdą porę roku. Ten sweter we francuskim stylu pokochały już blogerki i celebrytki na całym świecie. Za nimi idą również pozostałe kobiety, które chcą mieć w swojej szafie ten ciepły, niepowtarzalny i uniwersalny kardigan.

Skąd w ogóle wzięły się kardigany?

Kardigan tak naprawdę powstał w sposób przeciwny, bo podczas wojny krymskiej w XIX, kiedy to jeden z brytyjskich żołnierzy rozciął przez środek swój pulower, a następnie go porzucił. Sweter znalazł inny brytyjski żołnierz, który doszył do niego guziki. Nazwa z kolei pochodzi od dynastii Cardigan, do której należał tenże żołnierz. W kolejnych latach kardigany stały się ubiorem unisex’owym, który nosiły zarówno kobiety, jak i mężczyźni, głównie w Wielkiej Brytanii. Przełom nastąpił w XX wieku. Wówczas wobec rewolucjonistce mody – Coco Chanel, ten rodzaj swetra stał się eleganckim elementem garderoby. Z dodatkiem kardiganów tworzone były najbardziej stylowe i eleganckie stylizacje.

Kardigany – jak nosić?

Kardigan beżowy, jak już wiemy jest rodzaje swetra bez kołnierza, który najczęściej jest zapinany na guziki. Dzięki temu jest on znacznie wygodniejszy aniżeli tradycyjny sweter, a także daje znacznie więcej możliwości stylizacyjnych. W zależności od tego, jaki kardigan zakupimy, możemy go nosić jako warstwę wierzchnią, szczególnie podczas letnich spacerów, ale również jako część garderoby, która znajdzie się pod kurtką czy płaszczem. Na rynku obecnie dostępne są także różne długości oraz kroje kardiganów w przeróżnych kolorach i wzorach. Kardigany na każdą okazję możemy znaleźć chociażby w sklepie Fobya.

Krótki kardigan z guzikami na każdą okazję!

Krótki kardigan z guzikami to rodzaj swetra, który możemy wykorzystać praktycznie przy każdej okazji. W tym sezonie bardzo dobrze się ona sprawdza nawet w połączeniu z wieczorową sukienką. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również łączenie go z klasycznymi jeansami czy bardziej eleganckimi, czarnymi spodniami. Jego uniwersalność polega również na tym, że możemy przebierać w różnych krojach i w zależności od okazji wybierać te dopasowane lub też luźniejsze. Świetnym rozwiązaniem jest również wybór kardigana, który frywolne opada nie przylegając do ciała, a osłaniając jedno ramię. Jeśli z kolei wybierzemy bardzo krótki kardigan, który ledwo zasłania pępek, to możemy do niego przywdziać spodnie z wyższym stanem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *