Podróżowanie samochodem z przyczepą kempingową

Podróżowanie samochodem z przyczepą kempingową.

Co roku bardzo dużo osób decyduje się na podróże samochodem z przyczepą kempingową. W Europie i Stanach Zjednoczonych ten rodzaj podróżowania stał się bardzo popularny na przestrzeni kilku lat. Obecnie nawet w Polsce jest bardzo dużo zwolenników podróżowania samochodem z przyczepą kempingową. Podróżowanie z przyczepą kempingową stało się głównie popularne w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, a także w całej Skandynawii. Jest to w końcu bardzo wygodny oraz komfortowy sposób na zwiedzanie, gdzie sami możemy decydować o swoim losie, szukanie noclegów nas już nie dotyczy tak samo koszty, które musielibyśmy ponieść jeśli byśmy skorzystali z niego.

Jednym z większych minusów jak na ten moment to cena paliw, która cały czas rośnie. Jeśli nie posiadamy własnej przyczepy kempingowej, niestety musimy doliczyć koszty związane z jej wynajęciem.

Podróżowanie samochodem z przyczepą kempingową

Podróżowanie za pomocą samochodu z przyczepą kempingową stało się bardzo popularne dzięki pandemii Covid-19, przez co bardzo duża część ośrodków noclegowych na całym świecie została zamknięta. Wiele osób chciało podróżować, ale bardzo bali się o zdrowie swoje jak i najbliższych, dlatego, aby trzymać się z dala od skupisk ludzi, wyprawy z przyczepą kempingową stały się bardzo komfortowe, ponadto możemy ją postawić prawie w każdym miejscu.

Co to jest caravaning?

Caravaning, jest to nic innego jak podróżowanie samochodem z przyczepą kempingową lub bezpośrednio samochodem kempingowym. Jak mówi definicja, która znajduje się na stronie Polskiego Związku Motorowego, jest to forma turystyki motorowej, w której bazą żywieniowo-noclegową jest przyczepa kempingowa albo samochód kempingowy. Podróż ta ma najczęściej charakter wypoczynkowy oraz krajoznawczy. Ciekawe jest to, że historia caravaningu nie jest długa, pierwszy klub caravaningowy powstał dopiero na początku lat XX wieku w Anglii. W Polsce nastąpiło to jeszcze później, ponieważ za początki uważa się lata 50. XX wieku. W dzisiejszych czasach podróżowanie samochodem z przyczepą kempingową stało się niezwykle popularne, a miłośnicy tzw. Domów na kółkach mogą zakupić swoją przyczepę albo skorzystać z oferty wypożyczalni kamperów i przyczep kempingowych.

Warunki, które musi spełniać przyczepa kempingowa.

Aby w pełni cieszyć się udanym oraz bezpiecznym wypoczynkiem, niezbędna jest nam w pełni sprawna przyczepa kempingowa. Jak każdy inny pojazd, również przyczepa kempingowa musi co roku przejść badanie techniczne. Polega ono na sprawdzeniu układu hamulcowego, ogumienia lub oświetlenia. Przyczepy kempingowe używane są najczęściej sezonowo i przez pewien czas stoją w garażu, dlatego przed każdym wyruszeniem należy sprawdzić następujące parametry:

  • ciśnienie powietrza w oponach
  • działanie świateł
  • sprawność hamulca najazdowego
  • wymiary zestawu pojazdu-powinny się one mieścić w limicie: (2,55m szerokości, 4m wysokości, 18,75m długości)
  • sprawność sprzętów znajdujących się wewnątrz przyczepy: (kuchenka, lodówka, obecność talerzy i sztućców)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *