Domki holenderskie – co warto o nich wiedzieć?

 

Coraz częściej można spotkać domki holenderskie, które są świetną alternatywą do zwykłych domów, które są powszechne w Polsce. Dobrze jest zatem wiedzieć, jakie zalety mają takie domki i czy można w nich mieszkać przez cały rok. Co ważne, to tego rodzaju domki są dostępne o różnych metrażach, dzięki czemu można je dopasować idealnie do swoich potrzeb i dobrać taki układ pomieszczeń, który będzie funkcjonalny na co dzień.

 

Jakie zalety mają domki holenderskie?

Decydując się na domki holenderskie, warto wiedzieć, że są one:

  • gotowe do zamieszkania,
  • w pełni wyposażone,
  • szybkie w realizacji,
  • łatwe do ustawienia, nawet na małej działce,
  • świetne zarówno dla rodziny z dziećmi, jak i samotnych osób.

Dobrze jest też dodać, że tego rodzaju domki są tańsze w postawieniu niż te, które są murowane. Domek holenderski posiada także wszystkie instalacje oraz jest zgodny z przepisami polskiego prawa budowlanego, dzięki czemu można w nich bezpiecznie mieszkać nawet z dziećmi. Co ważne, to są to też domy, które można wybrać w różnych kolorach, przez co świetnie będą dopasowane do naszego gustu. Transport domków odbywa się na specjalnej lawecie i są one przenoszone na wcześniej przygotowane bloczki, co sprawia, że umieszczenie domku na działce nie zajmuje dłużej niż kilka godzin. Niesamowitą zaletą tych domów jest to, że nie są one na stałe przytwierdzone do podłoża, co sprawia, że można je w każdej chwili przenieść w inne miejsce. Warto też wspomnieć, że przez to, iż są one stawiane na podwyższeniu, to są chronione przed zalewaniem podczas letnich deszczy.

Jak wyglądają domki holenderskie?

Każdy domek holenderski jest wyposażony w podstawowe pomieszczenia takie jak: łazienka, kuchnia najczęściej połączona z salonem, jedna lub dwie sypialnie, w zależności od metrażu. Co ważne, to domki holenderskie wykonane są ze specjalnych paneli, które są odporne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne oraz atmosferyczne. Mogą być też wykonane z blachy czy drewna, które jest wcześniej odpowiednio wybierane. Dach domku jest tak zbudowany, by świetnie chronił przed deszczem czy śniegiem. Całoroczne domki holenderskie mają także wbudowaną ochronę termoizolacyjną, dzięki której pomieszczenia są odpowiednio ocieplone i można w takim domku mieszkać, nawet podczas ujemnych temperatur. Praktycznie w każdym pomieszczeniu mogą być wykonane okna, dzięki czemu środek jest świetnie oświetlony, a w lecie wpada przez to dużo promieni słonecznych.

Czy warto kupić domek holenderski?

Domki holenderskie są świetnym rozwiązaniem dla tych osób, które szukają alternatywnych projektów domku. Dobrze jest też dodać, że tego rodzaju domki są także prostsze pod względem tego, że nie potrzeba do nich, aż tylu formalności, co do murowanych budynków. Niesamowitą zaletą jest też to, że domki holenderskie można przenosić w różne miejsca za pomocą lawety. Warto wspomnieć, że tego rodzaju domki mogą być sezonowy, który jest postawiony na działce letniskowej.

Co więcej, to tego rodzaju domki mogą mieć różny sposób ogrzewania, co sprawia, że każdy może wybrać ogrzewanie promiennikami na prąd czy też ogrzewanie kominkiem. Warto też wspomnieć, że ogrzewania te można ze sobą łączyć, dzięki czemu da się wybierać to, czy w mroźne dni włączy się promienniki, czy kominki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *